Orędzie miłości Serca Jezusa do świata - o. Lorenzo Sales

Dostępność: brak towaru
Cena: 24,00 zł

Cena regularna:

24.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Książka autorstwa o. Lorenzo Salesa, kierownika duchowego siostry Konsolaty, wydana zaledwie 2 lata po Jej śmierci w 1948 roku, stanowi szerokie i jasne wprowadzenie do Maleńkiej drogi miłości. O ile Zapiski w chórze skupiają się na osobistej relacji kapucynki z Panem Jezusem i są jej prywatnymi notatkami, o tyle Orędzie koncentruje się na tym, co Pana Jezus chciał powiedzieć całemu światu. 

Czytelnikowi, który spotkał się z siostrą Konsolatą, zapoznając się z Orędziem Miłości Serca Jezusa do świata, o wiele łatwiej będzie zrozumieć jej osobiste Zapiski.


Ilość stron: 348


 TUTAJ: Zapiski w chórze 

 

sł. Boża s. M. Konsolata Betrone


"Konsolato, napisz – nakazuję Ci to na mocy posłuszeństwa – że dla jednego aktu miłości stworzyłbym Niebo".Akt miłości.

Konsolato, doprowadzę cię na wszystkie szczyty miłości i cierpienia - obiecuję ci to; ty zaś mów:
' Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!'
, nic więcej.


Pragnę od ciebie nieustannego 'Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!', od chwili porannego przebudzenia się aż do wieczornego zaśnięcia. Jeśli wierzysz, że jestem
Kochaj Mnie nieustannie. Nie jest ważne czy sercem z lodu, czy z kamienia.


Pożegnaj na zawsze to wszystko, co jest ziemią i stworzeniem, i wypłyń na głębię poprzez nieustanny akt miłości. Naprzód, ku wiecznemu brzegowi!

Historia Maleńkiej Drogi Miłości.

Określenie to nawiązuje do życia wiary i powołania zgodnego z duchowością św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1873-1897), a także sł. Bożej s. M. Konsolaty Betrone (1903-1946), propagatorki maleńkiej drogi miłości.

Dzieło Najmniejszych, które Bóg powierza wspomnianym duszom, opisane jest w Orędziu Miłości Serca Jezusa do świata, przekazane s. Konsolacie.

Pan Jezus pragnie miłości.

W swoim Orędziu skierowanym do siostry Konsolaty Betrone Pan Jezus prosi o nią na wiele sposobów.

Od samej siostry Konso­laty, która należała do jednego z najsurowszych zakonów klauzurowych, Jezus żądał tylko miłości; miłość zaś miała dokonać reszty. Wyrażenia takie jak: Kochaj tylko Mnie… kochaj zawsze… kochaj bardzo… nie pragnę od ciebie niczego poza miłością itp., znajdujemy setki razy zapisane na kartach dziennika. Jest to ustawiczne, natarczywe, a także wzruszające wezwanie Stworzyciela, spragnionego miłości od swego stworzenia. Nie znajdując jej u większości ludzi i nie otrzymując w pełni i nawet od wielu dusz Jemu poświęconych, żebrze jej od małych dusz, które lepiej rozumieją pragnienie Jego Serca i umieją na nie odpowiedzieć. Rzeczywiście, Jezus mówił do siostry Konsolaty (15 października 1935 r.):

​- Pragnę być kochany przez serca niewinne, serca dzieci, serca, które by mnie kochały całkowicie.Źródło: Katolickie Stowarzyszenie im. sł. B.s.M. Konsolaty Betrone, Archidiecezja Warmińska http://www.skkonsolata.pl
Cytaty: pochodzą z książki "Orędzie miłości Serca Jezusa do świata".
Autor: O. Lorenzo Sales
Droga duchowa Sługi Bożej siostry Marii Konsolaty Betrone
Imprimatur:
Turyn, 6 maja 1999 r. Bp Pier Giorgio Micchiardi, e Vicario Generale,
5.02.2004 r. ks. Tadeusz Michałek SCJ, Prowincjał

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl