Zapiski w chórze - dzienniki czcigodnej Sł. B. s. Konsolaty Betrone
Opis
Jak stać się najmniejszym z najmniejszych i stać się świętym? Odpowiedź znajdziesz na stronicach tej mistycznej lektury!
Długo oczekiwane tłumaczenie dzienników sł. Bożej s. Konsolaty Betrone po raz pierwszy w Polsce. Ponad tysiącstronicowa lektura, która obok Dzienniczka św. Faustyny (której s. Konsolata była rówieśniczką) stanowi krok milowy w poznaniu nieskończonego bogactwa Bożego Miłosierdzia.
TUTAJ: Orędzie miłości Serca Jezusa do świata
”Konsolato, o tak, proś o przebaczenie dla biednej, grzesznej ludzkości; proś dla niej o triumf Mojego Miłosierdzia, ale przede wszystkim proś, och, proś o pożar Bożej miłości, który jak nowa Pięćdziesiątnica oczyściłby ludzkość z tak wielu brudów. Proś Mnie o miłość, o zwycięstwo Mojej miłości w tobie i w każdej duszy, która żyje na ziemi, która istnieje teraz i w każdej – aż do końca wieków. Kiedy twoje ostatnie Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze! zostanie wypowiedziane, wezmę je i poprzez pismo twego życia przekażę milionom dusz, które, choć grzeszne, przyjmą je i pójdą za tobą prostą drogą zawierzenia i miłości, a więc będą Mnie kochać. Tych Maleńkich będą nie tylko tysiące, ale miliony i miliony. Będą do nich należeć nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Także wśród nich jest wiele dusz najmniejszych. Po twojej śmierci dusze maleńkie przybiegną do ciebie, podobnie jak kiedyś, gdy pojawiłaś się na placu św. Maksyma, biegły do ciebie uczęszczające na katechezę dziewczynki, Beniaminki. Chcę, aby fala miłości wznosiła się z ziemi do Nieba. Ty musisz jako pierwsza wydeptać tę maleńką drogę; pewnego dnia będziesz musiała służyć jako przykład. Tak jak dzisiaj świat patrzy na św. Tereskę, tak miliony Maleńkich całego świata będą patrzeć na ciebie!”
W tych czasach odrzucenia Boga i ośmieszenia wszystkiego, co święte, ważnym jest, by znalazły się dusze, które będą trwały wiernie przy Bogu. Aż do szaleństwa w tej wierności, aż po Krzyż, zaparcie się siebie, po swoją śmierć. Dusze te staną się filarem, na którym oprze się Kościół Chrystusowy. Będą podstawą do jego odrodzenia i rozwoju. To dusze najmniejsze udźwigną ten ciężar. To one – najsłabsze i najmniejsze – będą miały tę odwagę, tę siłę, tę wiarę i ufność, by trwać przy Jezusie i stale ofiarowywać swoją miłość. To wierność dusz najmniejszych daje Mu siły, by ciągle od nowa przyjmować ciężar Krzyża, nieść go na szczyt i tam dawać swe członki na przybicie. To ciągła obecność dusz najmniejszych sprawia, że w chwilach niepojętego bólu, podczas przybijania do Krzyża, Jezus daje swe dłonie i stopy i przyjmuje cierpienie, by zbawiać kolejne dusze. To dzięki duszom najmniejszym z najmniejszych trwa Kościół Chrystusowy i krok po kroku idzie ku wielkiemu triumfowi Miłości Bożej na całym świecie.
sł. Boża s. M. Konsolata Betrone
"Konsolato, napisz – nakazuję Ci to na mocy posłuszeństwa – że dla jednego aktu miłości stworzyłbym Niebo".
Akt miłości.
Konsolato, doprowadzę cię na wszystkie szczyty miłości i cierpienia - obiecuję ci to; ty zaś mów:
' Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!' , nic więcej.
Pragnę od ciebie nieustannego 'Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!', od chwili porannego przebudzenia się aż do wieczornego zaśnięcia. Jeśli wierzysz, że jestem
Kochaj Mnie nieustannie. Nie jest ważne czy sercem z lodu, czy z kamienia.
Pożegnaj na zawsze to wszystko, co jest ziemią i stworzeniem, i wypłyń na głębię poprzez nieustanny akt miłości. Naprzód, ku wiecznemu brzegowi!
Historia Maleńkiej Drogi Miłości.
Określenie to nawiązuje do życia wiary i powołania zgodnego z duchowością św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1873-1897), a także sł. Bożej s. M. Konsolaty Betrone (1903-1946), propagatorki maleńkiej drogi miłości.
Dzieło Najmniejszych, które Bóg powierza wspomnianym duszom, opisane jest w Orędziu Miłości Serca Jezusa do świata, przekazane s. Konsolacie.
Pan Jezus pragnie miłości.
W swoim Orędziu skierowanym do siostry Konsolaty Betrone Pan Jezus prosi o nią na wiele sposobów.
Od samej siostry Konsolaty, która należała do jednego z najsurowszych zakonów klauzurowych, Jezus żądał tylko miłości; miłość zaś miała dokonać reszty. Wyrażenia takie jak: Kochaj tylko Mnie… kochaj zawsze… kochaj bardzo… nie pragnę od ciebie niczego poza miłością itp., znajdujemy setki razy zapisane na kartach dziennika. Jest to ustawiczne, natarczywe, a także wzruszające wezwanie Stworzyciela, spragnionego miłości od swego stworzenia. Nie znajdując jej u większości ludzi i nie otrzymując w pełni i nawet od wielu dusz Jemu poświęconych, żebrze jej od małych dusz, które lepiej rozumieją pragnienie Jego Serca i umieją na nie odpowiedzieć. Rzeczywiście, Jezus mówił do siostry Konsolaty (15 października 1935 r.):
- Pragnę być kochany przez serca niewinne, serca dzieci, serca, które by mnie kochały całkowicie.
Źródło: Katolickie Stowarzyszenie im. sł. B.s.M. Konsolaty Betrone, Archidiecezja Warmińska http://www.skkonsolata.pl
Cytaty: pochodzą z książki "Orędzie miłości Serca Jezusa do świata".
Autor: O. Lorenzo Sales
Droga duchowa Sługi Bożej siostry Marii Konsolaty Betrone
Imprimatur:
Turyn, 6 maja 1999 r. Bp Pier Giorgio Micchiardi, e Vicario Generale,
5.02.2004 r. ks. Tadeusz Michałek SCJ, Prowincjał